Teknolojinin her geçen gün ilerleme kaydetmesi, küçük ev aletlerine de büyük ölçüde yansımaktadır. Fakat küçük ev aletlerinin bu denli nitelikli özelliklere sahip olması, pek çok kişide kafa karışıklıklarına neden olabilmektedir. Özellikle de elektrik süpürgesinde yaşanan bu karmaşalar, oldukça sık rastlanır hale gelmektedir.

Bir ev için büyük öneme sahip olan elektrik süpürgelerinde, bugün yüzlerce alternatif bulabilmek mümkündür. Her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu modeller arasında kendiniz için en uygun olanını tercih edebilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi önemlidir.

Kullanımı Kolay Olmalıdır

Öncelikle elektrikli süpürge alırken tercih edilecek olan modelin kullanım kolaylığının test edilmesi gereklidir. Boyutları, kaplayacağı yer, duruş şekli gibi konular da elektrikli süpürge alırken dikkat edilmesi gereken konulardandır. Saklanılacak olduğu alanın büyüklüğüne göre tercih edilmeli ve kolay bir kullanım imkanı sağlamalıdır.

Emiş Gücü ve Watt Miktarı Çok Önemlidir

Bir elektrik süpürgesinin en önemli hususlarından biri de emiş gücü ile Watt miktarıdır. Bir süpürgenin ne kadar etkili olduğunu, kalitesini ortaya koyan bu özellikler, biribirleri ile bağlantılı olan ve hatta ayrılmaz bir ikili olan özelliklerdir. Bir süpürgenin watt miktarı yüksek olduğu kadar motor gücü, yani emiş gücü de o kadar yüksek olur. Fakat watt miktarı yeterli olmayan süpürgelerin emiş gücü ise tek başına yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla iyi bir elektrikli süpürge için bu iki özelliğe dikkat etmek gerekir.

Havadaki ve Ortamdaki Tozları Toplayabilmesi de Gerekir

İyi bir elektrikli süpürgenin ortamdaki tozları toplaması gereklidir. Bunun için de doğru bir filtre tercihinde bulunulmalıdır. Toz torbasız süpürgelerde HEPA filtre tercih edilirken, bu filtrelerin bir özelliği de anti alerjik olmasıdır. Ayrıca su filtreli olan elektrik süpürgeleri de bu konuda oldukça etkilidir. Dolayısıyla alerjik rahatsızlığı ve astımı olanlar için bu gibi süpürgeler tavsiye edilir.

Enerji Sınıfı ve Sessiz Çalışmasına da Dikkat Edilmelidir

Son teknolojiye ayak uyduran pek çok elektrikli eşya gibi süpürgeler de artık sessiz bir şekilde çalışmakta ve enerji sınıfı A+++ ve G arasında olmaktadır. Ayrıca satış sonrası destek konusunda da bilgi edinilmesi, süpürgenin yedek parçalarının nasıl karşılanacağını bilinmesi de önemlidir.

Sizlerde eviniz için en iyi elektrik süpürgesi tercihinde bulunmak istiyorsanız, en kısa sürede mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir