Kahvaltı, güne iyi bir başlangıç yapmak için gerekli ve önemli olan bir öğündür. Üstelik en keyifli öğün olarak değerlendirilen kahvaltı, özellikle şık sunum ve sofralarla daha keyifli bir hal alabilmektedir. İster aile bireyleri, isterse davet ettiğiniz misafirlerinize özel birbirinden şık kahvaltı sofraları için fikirler bulabilmek mümkündür. Dilerseniz sade ya da daha gösterişli kahvaltı sofraları kurabilirsiniz.

  • Runner – Amerikan Servis

Runner ya da Amerikan servis, her yemek masasını olduğu gibi kahvaltı sofralarını da süsleyen ayrıntılardan biridir. Amerikan servis her birey bir servis aracı olarak kullanılırken, runner ise genellikle masanın ortasına bir ya da iki adet olacak şekilde serilmektedir. Birbirinden farklı ve şık desenlere sahip olan runnur ya da Amerikan servisler sayesinde şık bir sunum oluşturabilmek mümkündür.

  • Desenli ve Renkli Kahvaltı Takımları

Kahvaltı sofraları için fikirler arasında öncelikli olan faktör kahvaltı takımlarıdır. Kahvaltı takımları kahvaltı sunumlarının vazgeçilmez öğelerinden biri olurken, bu takımlar olmadan sunum yapabilmek ve hatta yemek yiyebilmek mümkün değildir. Günümüzde oldukça şık, modern ve göz alıcı desenlere ya da renklere sahip olan onlarca farklı kahvaltı takımı bulabilmek mümkündür. Bu takımlardan birini tercih ederek daha keyifli bir kahvaltı öğünü geçirebilir ya da misafirlerinizi mest edebilirsiniz.

  • Hem Klasik Hem Spor Demlikler

Günümüzde hemen hemen her evde, kahvaltı öğünü için bir demlik çay ocakta kaynamaktadır. Çayın demlenmesi için gerekli olan demlikler ise farklı model, desen ve renklerde olabilmektedir. Şık ve farklı kahvaltı sunumları için özellikle hem klasik ve hem spor demlik modelleri tercih edilebilmektedir.

  • Yapay Çiçeklere Ne Dersiniz?

Kahvaltı sofralarında en şık sunumlar için üretilen fikirlerden bir diğeri de yapay çiçeklerdir. Yapay çiçekler bulunduğu her ortama hoş bir hava katarken, kahvaltı sofralarını da süsleyebilmektedir. Üstelik sofranıza farklı bir hava katan bu çiçekler sayesinde değişik kahvaltı sunumları gerçekleştirebilmeniz de mümkündür.

  • Farklı Modellerde ÇKB Takımları

Bir kahvaltı sofrasında kahvaltı takımları kadar çatal – kaşık – bıçak takımları da önemlidir. Kahvaltı takımına ve sofranın dekorasyonuna uyum sağlaması gereken çatal ve bıçaklar, dekorasyona göre farklı renk, model ve desenlerde tercih edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir