Oturma odası ve salon, insanların evlerinde yorgunluğunu attıkları, ayaklarını uzatıp dinlendikleri, aile bireyleri ile vakit geçirdiği ve misafirlerini ağırladığı alanlardır. Bu nedenle de her ev sahibi, oturma odası ve salon dekorasyonu konusunda titiz davranmakta ve en iyisine sahip olmayı istemektedir. Dolayısıyla mevcut dekorasyonunu beğenmeyen ya da sıkılan kişiler için ufak tefek dokunuşlarla tüm dekorasyonu değiştirebilecek pek çok oturma odası fikirleri ortaya çıkmaktadır. Bu fikirler sayesinde çok fazla uğraş gerektirmeden tüm salonunun havasını değiştirebilmek mümkündür.

  • İşe Koyulmaya Halılarınızdan Başlayabilirsiniz!

Salon dekorasyonunu gözden geçirirken ilk iş halılarda birkaç değişikliğe gidilmek olacaktır. Bir halı, bulunduğu ortamın havasını büyük ölçüde değiştirebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de yalnızca halılarınızı değiştirerek tüm salonunuzda ya da oturma odasında farklı bir hava ve stil oluşturabilirsiniz.

  • Belki de Perdelerinize El Atmanızın Zamanı Gelmiştir?

Perdeler, ev dekorasyonunda can alıcı noktalardan biridir. En az mobilya ve halı kadar önemli olan perdeler, ev dekorasyonunun ortaya çıkmasını ve dikkat çekmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla ufak tefek dokunuşlarla oturma odası dekorasyonu fikirlerinden biri de perdelerde değişikliğe gidilmesidir.

  • Oturma Gruplarınız Klasik mi Spor mu?

Oturma odası dekorasyonunda başrolü üstlenen faktör ise mobilyalardır. Oturma grubu, dekorasyonun tarzını ortaya koymakta ve tüm salonun ya da oturma odasının diğer parçaları da bu takıma göre şekillenmektedir. Oturma odanızda ufak tefek değişikliklerle farklı bir hava oluşturmak isteyenler için mobilya değişimi de iyi bir fikir olacaktır.

  • Retro Bir Sehpaya Ne Dersiniz?

Her evin ihtiyaçlarından biri olarak karşımıza çıkan sehpalar, özellikle misafir ağırlarken servis için gerekli olmaktadır. Aynı zamanda dekorasyonu tamamlayıcı bir aksesuar olarak da tercih edilebilen sehpalar, modern, klasik, minimal ya da Retro tasarımlara sahip olabilmektedir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Retro sehpalar ise ortama oldukça tatlı bir hava katabilmektedir.

  • Avize mi Lambader mi?

Aydınlatmalar da yine oturma odası ve salon için oldukça önemli ayrıntılardır. Avizeler daha çok salonlarda tercih edilirken, lambaderler ise oturma odalarında tercih edilmektedir. Ancak farklı bir dekorasyon havası oluşturabilmek için her ikisini aynı ortamda kullanabilme ya da tam tersi şekilde uygulayabilme imkanı da bulunmaktadır.

  • Bakmalara Doyamayacağınız Tablolarla Odanızı Şımartın!

Oturma odası fikirleri arasında yer alan bir başka uygulama da tablolardır. Ufak bir dokunuşla dikkat çekici bir dekorasyon elde edebilmek için tablolar ideal bir fikir olacaktır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir