Son yıllarda şehir hayatını tercih eden insanlar için dairelerin metrekareleri her geçen gün küçülmektedir. Bu gibi dairelerde küçük salonların, mutfakların, yatak odalarının daha geniş, ferah ve verimli kullanılabilmesi için bazı dekorasyon inceliklerine kulak kabartmak gerekir. Özellikle de günün yoğunluğunu atmak ve misafirleri ağırlamak üzere kullanılan alanlardan salonlar, dekorasyon konusunda en önemli alanlardan biridir.

  • Ayna Detaylı Aksesuarlar Kullanmalısınız

Küçük salon dekorasyon fikirleri denildiğinde akla ilk gelenlerden biri duvar dekorasyonudur. Salonun daha geniş görünmesini sağlayacak pek çok uygulama bulabilmek mümkün olurken, ayna detaylı aksesuarlar bu konuda hem modern, hem de en ideal çözüm yollarından biri olabilmektedir. Aynalı aksesuarlar, özellikle de küçük alanlara derinlik kazandırabilme özelliğine sahip olduğundan, bu gibi aksesuarlar sayesinde salonun daha büyük görünmesini sağlayabilmek mümkündür.

  • Açık Renk Halılar Tercih Etmelisiniz

Ev dekorasyonu için en önemli faktörlerden biri olan halı, salonlarda da tercih edilen bir parçadır. Küçük salon dekorasyonunda ise salonun daha ferah bir görünüme kavuşması için duvarlarda ya da mobilyalarda olduğu gibi halılarda da açık renklerin tercih edilmesi gereklidir. Krem rengi ya da pastel tonları, küçük salonlar için ideal tercihler olacaktır.

  • Küçük Boyutlu Mobilyaları Kullanmalısınız

Küçük salona sahip olan ev dekorasyonunda önemli faktörlerden biri de mobilya seçimidir. Bu gibi alanlarda tercih edilen mobilyaların daha kibar, zarif ve az yer kaplayacak şekilde olması önemlidir. Küçük ebatlarda birbirinden şık, konforlu ve stil sahibi mobilyalar, köşe takımları, sehpalar ve televizyon üniteleri bulabilmek mümkün olurken, özel tasarım isteyenler için de hizmet veren pek çok uzman bulunmaktadır.

  • Işıklandırmanızı Artırmalısınız

Küçük salon dekorasyon fikirleri arasında dikkat gerektiren bir diğer konu da ışıklandırmadır. Küçük salonlar genelde daha dar ve kasvetli bir havaya sahiptir. Bu gibi alanların daha ferah ve geniş görünebilmesi için daha aydınlık olması gereklidir. Dolayısıyla açık tonlardaki mobilya ve dekorasyonun yanı sıra ışıklandırmanın da artırılması önemlidir. Dekorasyon stiline uygun tercih edilebilecek spor ışıklar, LED aydınlatmalar, abajurlar ya da bu gibi detaylarla süslenen, aydınlık bir havaya kavuşan küçük salonlar, bu gibi dekorasyon hileleri sayesinde daha büyük bir görünüme kavuşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir