Son yıllarda dekorasyon trendlerinden biri haline gelen Country mobilyalar, pek çok evde görmeye alışkın olduğumuz mobilyalardandır. Özellikle ekose ve çiçekli mobilyalar olarak karşımıza çıkan Country mobilyalar, tercih edilen berjerler ve duvar kağıtları ile tamamlanmaktadır. Salondan yatak odasına, çocuk odasından mutfağa ve hatta banyoya varana kadar bir evin hemen hemen her köşesinde kullanabilmenin mümkün olduğu bu tarz mobilyalar, günümüzde pek çok insanın tercihleri arasında yer almaktadır.

Salonlarınızda Bahar Esintisi ve Hoş Bir Görünüm İsterseniz, Country Mobilyaları Tercih Edebilirsiniz!

Genellikle Retro ve ya da çiftlik evinin harmanlanması ile elde edilen Country tarzı dekorasyon, en çok salonlara yakışmaktadır. Eski tarz mobilyaların günümüze uyarlanması ve çiçekli ya da çiçek benzeri desenlerle süslenmesi halinde elde edilen Country mobilyalar, çoğu zaman açık ve pastel tonlarda olmaktadır. Fakat koyu renkli meşe ve bunun gibi modellerini de bulabilmek mümkündür.

Günümüzde Fransız ya da İngiliz usulü mobilya olarak da ifade edilebilen Country tarzı mobilyalar, modern tarzdan sıkılmış olan insanlar için ideal bir tercih olacaktır. Evlere huzurlu, ferah ve rahat bir ortam sağlayan bu mobilyalar, genellikle pastoral renklerde tercih edilirken, bu tarz salonlarda genellikle ahşap tarzı ürünler tercih edilmelidir.

Yatak Odalarına Oldukça Şık Bir Görünüm Kazandırabilmektedir!

Country tarzı mobilyaların en çok tercih edildiği alanlardan biri de yatak odalarıdır. Dar ya da geniş olması fark etmeksizin hemen hemen her yatak odasına uyum sağlayabilen bu mobilyalar, yatak odalarına genellikle romantizm katmak amacıyla tercih edilmektedir. Beyaz renk temalı hafif çiçek desenleri ve toz pembe tarzı tonlar tercih edilerek yatak odalarına oldukça romantik bir hava sağlanabilmektedir. Ayrıca lambader, duvar aksesuarları ve bunun gibi aksesuarlarla yatak odası dekorasyonunun Country olarak tamamlayabilmek mümkündür.

Bu Mobilyaları Mutfak ve Banyolarınızda Bile Kullanabilirsiniz!

Mutfak ve banyo mobilyalarında da dahi bulabilmenin mümkün olduğu Country mobilyalar, bu gibi alanlarda da oldukça şık bir ortam sağlayabilmektedir. Baharın gelmesi ile beraber mutfağınızda çiçeklerin açması için Country yemek masası tercih edebilir, mutfak dolaplarında da bu tarz mobilyalara yer verebilirsiniz. Ayrıca Country tarzı banyo mobilyaları da banyolara oldukça ferah ve konforlu bir hava kazandırabilmektedir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir