Günümüzde hemen hemen her kadın, evine gelen arkadaşlarına, yakınlarına, dostlarına, kısacası tüm misafirlerine eşsiz bir ikramda bulunmak, kusursuz bir şekilde ağırlamak ister. Dolayısıyla sunum dekorasyonları da, misafirler için planlanan en özel ayrıntılar olarak kabul edilir. Misafirler için özenle hazırlanan yemekler kadar, o yemeklerin sunumu, masa dekorasyonu ve kullanılan aksesuarlar ya da sunulan tepsiler de bir o kadar önemlidir. Yemeklerinizin yanı sıra kullanacak olduğunuz özel aksesuarlar, sunum tepsileri ve ufak tefek ayrıntılar sayesinde oldukça şık ve eşsiz bir ikram deneyimini misafirlerinize sunabilmeniz mümkündür.

Sunum Dekorasyonuna İlk Olarak Masanızdan Başlayın!

Misafirlerinizi yemek masanızda ağırlayacağınız zaman ilk olarak işe masa örtüsünden başlamanız gerekir. İdeal bir masa örtüsü ya da runner seçimi, yemek takımına uyum sağlayacak türden olmalıdır. Örneğin; yemek takımı daha sade ve pastel tonlarda olduğunda, masa örtüsü daha canlı ve kendini gösterir şekilde olmalıdır. Fakat bunun aksine yemek takımları daha canlı ve renkli olduğunda, masa örtüsünün daha sade olması önemlidir.

Masanızda tercih edeceğiniz su takımı ve sürahi de yine masanın görünümüne ve yemek takımına uyum sağlamalıdır. Baharatlıklarınız göze batmamalı, peçetelere daha hoş bir görünüm kazandırmak için şık halkalar kullanılmalı ve masa şamdanlar ya da çiçekler ile süslenmelidir.

Sunumlarınıza Aynalı Tepsiler ile Şıklık Kazandırın!

Tepsi, genellikle servislerde kullanılan oldukça önemli bir sunum aracıdır. Dolayısıyla tepsilerin şıklığı da bu anlamda önemlidir. Günümüzde birbirinden şık ve harika bir tasarıma sahip olan tepsi modelleri bulabilmek mümkün olurken, aynalı tepsiler bu modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynalı tepsiler, genellikle özel günlerde ve anlarda kullanılan oldukça şık bir aksesuardır. Örneğin; doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, mevlütler ya da bunun gibi özel programlarda ağırlanan misafirler için tercih edilirken, bazı kadınlar tarafından özel misafirler için hazırlanan yemek masalarında da kullanılabilmektedir. Bu durum tamamen ev sahibinin inisiyatifine kalmış bir durumdur. Üstelik nerede kullanılırsa kullanılsın, bulunduğu ortama oldukça şık ve göz alıcı bir hava kazandırmaktadır.

Aynalı tepsi modellerine bakılacak olursa; gümüş ya da altın sarısı metal işlemeleri ile dikkat çeken bu modeller, kare, oval, dikdörtgen ya da 3’lü modelleri ile kullanılabilmektedir. Her biri birbirinden şık olan aynalı tepsileri Geldeko’dan temin edebilirsiniz. Ayrıca sunumlarınıza ayrı bir hava katacak şekerlik, makaronluk ve bunun gibi diğer aksesuarlar için de mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir