Yatak odası, günümüzde pek çok insanın dekorasyon konusunda en çok önem gösterdiği alanlardan biridir. Günün tüm stres ve yorgunluğunu yatak odasında geçiren insanlar, bu alanın göz zevkine hitap etmesini, derli toplu olmasını, özellikle de kişisel eşyalarını muhafaza edebilmelerini sağlayacak mobilyalara sahip olmayı istemektedir. Dolayısıyla bu gibi durumlarda şifonyerler büyük önem arz etmektedir.

Bir yatak odası dekorasyonunda büyük rol üstlenen şifonyerler, tarihte oldukça eski yıllara dayanmaktadır. İlk şifonyer kullanımı 18’inci yüzyıla kadar uzanırken, günümüzde de hemen hemen her yatak odasında bir şifonyer bulunmaktadır. Genellikle yatak odası mobilyası ile bir uyum içerisinde olan bu şifonyerler, aynı zamanda dekorasyona da büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Şifonyerin Yeri

Yatak odası dekorasyonu için bir şifonyer tasarımı ya da tercihi yapılırken bazı huşulara dikkat etmek gerekir. Örneğin; ölçüsü, deseni, çekmecelerde kullanılan kulplar ve bunun gibi pek çok konu, özen gerektirmektedir. Bu gibi konular göz önünde bulundurulduğunda, yatak odasında kusursuz bir hava oluşturabilmek mümkün olacaktır.

Günümüzde pek çok şifonyer modeli, genellikle her türlü dekorasyon tarzına, mobilyanın modeline ve tüketicinin tercihine göre tasarlanmaktadır. Dolayısıyla her türlü zevke ve ihtiyaca göre yüzlerce alternatife sahip olan şifonyerler, yatak odasına ayrı bir hava katmaya yardımcı olacaktır.

Yatak Odanızın Havası Şifonyerlerle Değişsin!

Yatak odalarından gardırobun ardından önemli bir yere sahip olan şifonyerler, hem saklama alanını hem de dekorasyon konusunda büyük bir etkiye sahip olan parçalardır. Örneğin; modern bir tarza sahip olunan yatak odalarında çok çekmeceli, klasik tarzda bir şifonyer tercih etmek, odaya farklı bir atmosfer katacaktır. Öte yandan bu tarz şifonyerler, country ve chester tarzı yatak odalarına da uyum sağlarken, aynı zamanda farklı bir hava da yansıtabilmektedir.

Tercih edeceğiniz şifonyerlerin aynalı ya da aynasız oluşu, çekmece sayısının az ya da çok oluşu tamamen sizin tercihinize kalmış olan bir durumdur. Genellikle şifonyerler aynalı olarak tasarlanırken, aynasınız olan modellerini de bulabilmek mümkündür.

Sizlerde yatak odasınıza farklı bir hava katmak, dekorasyonunuzda ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorsanız, mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. En güzel ve kusursuz şifonyer modellerini Güldeko’da bulabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir