Antreler, eve girerken görülebilecek ilk alan olduğundan ev dekorasyonu hakkında ilk izlenim kazandıran alanlardır. Bu nedenle günümüzde pek çok kişi, evinin girişinin oldukça şık ve lüks görünmesini arzulayabilmektedir. Lüks antre dekorasyonu için illa ki yüksek meblağlarda harcama yapmaya gerek yoktur. Bütçeye göre hareket etmek ve oldukça uygun koşullarda göz kamaştırıcı şık bir antre dekorasyonu sağlayabilmek mümkündür.

  • Ayna Kullanarak Antrenizi Geniş Gösterebilirsiniz

Özellikle de dar antre dekorasyon fikirleri arasında yer alan ayna uygulaması, genellikle dar ve basık olan antrelerin daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir. Öte yandan eve giriş ve evden çıkışların gerçekleştirildiği bu alanda, hemen hemen herkes son kez kendine boydan bakmak ve son rötuşları gerçekleştirmek için bir boy aynası aramaktadır. Dolayısıyla Boy aynaları ya da boydan boya duvar kaplamalı aynalar Lüks antre dekorasyonu için ideal bir tercih olacaktır.

  • Tablolarla Şıklık Katabilirsiniz

Evinize gelen misafirleriniz için şık ve sıcak bir karşılama gerçekleştirmek istediğinizde, tercih edebileceğiniz en doğru uygulama tablolar olacaktır. Antre dekorasyon fikirleri arasında önemli bir yere sahip olan tablolar, aynı zamanda modern koridor dekorasyonu için de vazgeçilmez ögelerden biridir. Genellikle klasik ve modern dekorasyon için tercih edilen tablolar, 3 boyutlu ya da minimalist tasarımlar olabilmektedir.

  • Büyük Vazo ve Çiçeklerle Renklendirebilirsiniz

Büyük vazo ve çiçekler, modern koridor dekorasyonunun bir numaralı elemanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de antreler için tercih edilen canlı büyük çiçekler ortama oldukça hoş ve sıcak bir hava katarken, aynı zamanda ayna ya da berjer kullanıldığında da olabilecek en şık antre dekorasyonu elde edilmiş olacaktır.

  • Halılar Antrenizin Havasını Değiştirir, Unutmayın!

Antre halı dekorasyon, bir evin en az salon dekorasyonu kadar önemlidir. Bir antrenin tüm havasını değiştirmeye yetecek bir parça olan halılar, genellikle antrenin fiziki yapısına göre tercih edilmelidir. Dar ve uzun olan antrelerde daha açık tonlarda halılar tercih edilmeli, geniş antrelerde ise yuvarlak, dikdörtgen, oval ya da farklı desenlerde halılara öncelik verilebilmektedir. Genel olarak antre tarzına uygun bir antre halı dekorasyonu bu sayede elde edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir