Bir evin dekorasyonunda en önemli parçalardan biri de tablolardır. Özellikle de duvar dekorasyonu için gerekli olan ve bulunduğu ortamında dekorasyonunu tamamlayıcı bir niteliğe sahip olan tablolar, günümüzde pek çok ev, ofis ve hatta mağazalarda dahi yer alabilmektedir.

İyi bir ev dekorasyonu için tablo seçimi yapmak oldukça önemlidir. Tercih edilen tablolar, evin ortamını, görünüşünü daraltmamalı, hatta aksine daha geniş ve ferah görünmesini sağlamalıdır. Üstelik mobilyalar ve aksesuarlar ile de bir uyum içerisinde olmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Tablo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Genellikle tablo seçimi için tercih edilecek olan tablonun tekniğinden temasına varana kadar her türlü detayı hakkında bilgi sahibi olunması tavsiye edilmektedir. Bunun ile beraber tabloda kullanılan renkler de önemlidir. Hem mobilya ve aksesuarların, hem de duvarın rengine ayak uydurabilmesi ve ayrıca boyutunun da yeterli olması gerekir.

Tablolar Hangi Alanlarda Kullanılmalıdır?

Her odada kullanılacak olan tabloların ayrı ayrı ele alınması gereklidir. Mesela antreler için büyük boyutlardaki tablolardan ziyade daha küçük tabloların tercih edilmesi gereklidir. Tabloların kullanıldığı duvar önündeki mobilyaların tablo ile uyumlu olması gereklidir. Tablonun önünde bir üçlü koltuk bulunuyorsa, tablonun bu koltuğun duruşuna göre ortalanarak asılması önemlidir. Eğer birden fazla tablo kullanılacaksa da, her birinin ortalanması önemlidir.

Birden fazla tablo kullanılması halinde genellikle tablolar aynı boyutta ise tek duvarda yan yana asılmalıdır. Fakat farklı boyutlarda ve birbiri ile uyumlu olmayan modeller ise farklı duvarlar ve hatta farklı alanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

En Güzel Tablo Modellerini Güldeko’da Bulabilirsiniz!

Güldeko, uzun yıllardır bir ev için ihtiyaç duyulan her eşya konusunda hizmet veren öncü bir kuruluştur. Dolayısıyla her eve, her mobilyaya ve her dekorasyona uyum sağlayabilecek birbirinden şık tablo modellerini de Güldeko’da bulabilmek mümkündür.

Güldeko’nun en güzel tablo modellerine birkaç örnek göstermek gerekirse; Chester ya da Country tarzı salonlarınızdan klasik ve modern salonlara varana kadar her oda için bir tablo modeli bulabilmek mümkündür. Tercihinize göre insan portresi, 3 boyutlu tablolar, at gibi çeşitli hayvan tabloları ve bunun gibi daha pek çok modelde tablo bulunmaktadır. Bulundukları ortama oldukça şık bir hava kazandıran bu tablolar, her evde bulunması gereken tamamlayıcı aksesuarlardır.

Sizlerde en güzel tablolarımızı görmek ve ister eviniz, ister iş yeriniz için bir tablo tercihinde bulunmak için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir