Post halılar, polikrilik ipin post şeklinde dokunması ile elde edilen halılardır. Taban kısmı süet deri olan ve gerçek bir deri gibi görünen bu halılar, son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Halı modelleri arasında farklı görünümü ile dikkat çeken post halıları bugün onlarca insanın evinde, iş yerinde ya da ofisinde görebilmek mümkün olurken, uzun tüylü oluşu ve hayvan postu gibi görünmesi, bulunduğu ortama şık ve otantik bir hava katmaktadır. Dolayısıyla dekorasyon konusunda da önemli bir aksesuar olarak tercih edilebilmektedir.

Post Halı Nedir?

Dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve bir evin ya da herhangi bir yaşam alanının dekorasyonu konusunda önemli bir yere sahip olan post halılar, günümüzde bir tür aksesuar olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşmış olan bu halılar, poliakrilik ipin post şekline getirilerek dokunmasıyla elde edilmektedir. Tüylerinin uzun ve yumuşak olması ile dikkat çeken bu halılar aynı zamanda pelüş halı olarak da nitelendirilebilmektedir.

Post Halılar Nerelerde Kullanılır?

Post halıları, diğer bir değişle pelüş halıları bir evin hemen hemen her alanında kullanabilmek mümkündür. Salondan yatak odasına, banyodan antreye varana kadar her bir alanda oldukça şık bir görünüm elde edilmesine yardımcı olan post halılar, dekorasyona uyum sağladığında etkili olabilmektedir. Bunun için de mutlaka pelüş halılar ile alakalı dekorasyon fikirlerine göz atılmalıdır.

Post Halı Nasıl Temizlenir?

Post halı temizliği sanıldığı kadar da zor değildir. Normal şartlarda uzun tüylü bir yapıya sahip olduğundan çok fazla kir ve toz toplayan bu halılar, diğer halılardan daha farklı şekillerde temizlenmektedir. Genellikle çamaşır makinelerinde kolaylıkla yıkanıp temizlenebilen bu halılarda yoğun asit içeren deterjanların kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca post halı temizliği konusunda dikkatli olunmalı, gerektiğinde günlük olarak elektrik süpürgesi ile süpürülmeli, yıkandıktan sonra ütülenmemeli ve hatta pelüş halılara özel temizleyiciler kullanılmalıdır.

Çeşitli Post Halı Modelleri Güldeko’da!

Post halı modelleri günümüzde pek çok farklı tasarıma, türe ve renge sahip olabilmektedir. Yuvarlak, dikdörtgen oval ya da hayvan postu şeklinde bulabilmenin mümkün olduğu bu halı modelleri, aynı zamanda beyaz, krem, gri, kırmızı, somon ve sarı gibi renk alternatiflerine sahiptir. Her zevke uygun post halıları Güldeko bünyesinde bulmanız mümkündür.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir