1+1 ev dekorasyonu çeşitli faktörlerden dolayı diğer evlerden farklı olabilmektedir. Bu gibi evler daha küçük bir yapıya sahip olduğundan daha fazla özen, emek ve bilgi gerektirmektedir. Genellikle bu gibi evler bir bütüncül olarak dekore edilirken, nadiren farklı dekorasyonlara yer verilebilmektedir. Ancak daha kullanışlı, daha aydınlık, şık ve ferah bir ev için dikkat edilmesi gereken dekorasyon fikirlerinin önemi de büyüktür.

1+1 Eviniz Varsa Aydınlatmanıza Önem Verin

1+1 ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri aydınlatmalardır. Bu evler küçük bir yapıya sahip olduğundan daha karanlık görünmektedir. Bu nedenle de tercih edilecek olan aydınlatmaların önemi büyüktür.

1+1 ev için tavsiye edilen dekorasyon fikirlerine göre bu gibi alanlar için daha fazla aydınlatmalar kullanılmalıdır. Örneğin; bir avize, abajur ya da lambaderin yanı sıra LED aydınlatmalar da ortamında daha aydınlık ve ferah görünmesine faydası büyük olacaktır.

Aynalar Evi Büyük Gösterir

Aynalar, genellikle küçük ev dekorasyonu için tavsiye edilen aksesuarlardır. Fiziki açıdan küçük olan alanların daha büyük ve aydınlık görünmesine yardımcı olan aynalar, 1+1 tipindeki daireler için de ideal bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Koyu Ton Mobilya Kullanmayın

Koyu renkli mobilyalar her ne kadar şık ve dikkat çekici bir görünüme sahip olsalar da, 1+1 tipindeki daireler için uygun değildir. Bu gibi mobilyalar genellikle daha aydınlık ve geniş alanlarda daha şık bir görünüm sergilerken, küçük ve dar alanları ise daha küçük ve karanlık göstermektedir. Bu nedenle de 1+1 ev için koltuk ve eşya tercihi daha çok beyaz ve krem gibi açık renklerde ya da pastel tonlarda olmalıdır.

Öte yandan genel olarak 1+1 ev eşyası da hemen hemen aynı özelliklerde olmalıdır. Mutfak masasından koltuklara, yatak odasından TV ünitesine ve hatta duvarlara varana kadar açık renkler kullanılması, daha şık, ferah ve modern bir dekorasyon gereklidir.

Açık Renk Halılar Tercih Edin

1+1 daire dekorasyonunda eşyaların yanı sıra halı ve perde gibi ayrıntılar da önemlidir. Mobilya ve perdeye uyumlu olarak tercih edilmesi gereken halıların renkleri de yine açık tonlarda olmalıdır. Ayrıca tercih edeceğiniz aksesuarların renk seçiminde de dikkatli olunmalıdır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir