Her dönemde toplumların renklere farklı anlamlar yüklediğini görebilmek mümkündür. Bu renkler arasında siyah ve beyazın birbiri ile en uyumlu renkler olduklarını görüyoruz. Bu bakımdan dekorasyonda siyah ve beyaz uyumu en çok dikkat çeken unsur olmuştur. Pek çok kişi evinde bu renkleri kullanarak modern ve şık bir dekorasyon uygulamayı başarabilmiştir. Üstelik sadece salonlarda değil evin her bölümünde ya da ofislerinizde bu uyumdan rahatlıkla faydalanabiliyor olmanız sayesinde hiçbir zaman modası geçmeyecek olan dekorasyonlara imza atabilmeniz mümkün olacaktır.

Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Uyumu

Modern mutfak tasarımlarına baktığımız zaman hemen her tasarımcının siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı mutfaklara yer verdiğini görebiliyoruz. Bunlarda kimi zaman mutfak dolaplarında siyah fayanslarında beyazın tercih edildiğini görebildiğimiz gibi kimisinde de aksesuarlarında beyaz mutfak gereçlerinde siyah tercih ettiğini görebiliyoruz.

Salon Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Uyumu

Salonlar evin en çok kullanılan alanı olarak misafirlerinizle de en fazla vakit geçirdiğiniz bölüm olduğundan dolayı burada daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak dekorasyon uygulamaları yapmanız önemlidir. Salon dekorasyonu için renk seçiminde hiçbir zaman modası geçmeyecek olan siyah ve beyazı tercih edebilirsiniz. Üstelik dilerseniz biraz da renk katabilmek için uyumlu renkle beraber kırmızı aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Uyumu

Banyolar evde en çok rahat etmeniz gereken alanlardan biri olsa da pek çok kişi buranın dekorasyonuna yeterli özeni göstermediğinden buranın rahat olmadığı düşünülüyor. Oysaki siyah ve beyaz rengini kullanarak oldukça hoş ve ferah bir banyo oluşturabilirsiniz. Banyo dekorasyonu için siyah fayans ile beyaz lavabo ve dolapları tercih etmeniz çok doğru bir seçim olacaktır. Ya da beyaz fayans siyah lavabo ve dolaplar da çok doğru bir seçim olabilir. Benzer şekilde sabunluklarda siyah renkler, havlularda beyaz renkler tercih ederek daha asil bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Uyumu

Yatak odalarının küçük olması durumunda tercihinizi daha açık renklerden yana kullanmanız faydalı olacaktır. Bunun için de daha çok beyaz kullanıp siyah desenlerle şekillendirmeniz yatak odanızda siyah ve beyazı bir arada kullanmanın en doğru yolu olacaktır. Eğer yatak odanız küçükse halılarınızdan perdelerinize, mobilyalarınızdan kullandığınız diğer tüm aksesuarlara kadar beyaz renkler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak büyük bir yatak odasına sahipseniz ve odanızda siyah beyaz uyumunu yakalamak istiyorsanız işe mobilyalarınızdan başlayabilirsiniz. Nevresim takımlarınızı, aksesuarlarınızı ve halılarınızı yine beyaz renklerde tercih ederek harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir